Jak pies okazuje miłość

Każdy właściciel psa chciałby oczywiście wiedzieć jak jego zwierzę funkcjonuje, ale również jak okazuje swoje uczucia. Niektórzy zastanawiają się czy w ogóle w przypadku zwierząt, które działają w oparciu o instynkt w ogóle istnieje coś takiego jak okazywanie uczuć. To ciekawie postawione pytanie, szczególnie że psi język różni się od mowy ciała, co sprawia, że bardzo często nie jesteśmy w stanie określić co będzie dokładnie oznaczało konkretne zachowanie psa. Jak więc możemy wyczuć, że pies okazuje nam przywiązanie i pokazuje oddanie? Jak wygląda okazywanie miłości przez psa.

Czy można mówić o miłości psa do człowieka

Czy w ogóle istnieje coś takiego jak miłość człowieka do psa? Przede wszystkim wielu miłośników psów nadinterpretuje pewne zachowanie po stronie psów. Wiele osób działa tak, że rozpatruje zachowania swoich pupili przez pryzmat ludzkich uczuć, emocji zachowań. Przy tym jednak dochodzi do sytuacji, w której zapomina się o tym, że psy to inny gatunek i przede wszystkim nie powinno się uczłowieczać ich zachowań. Tak jak całowanie jest dla nas sposobem na to, by okazać emocję, oddanie, miłość. To psy mogą się czuć nieswojo w momencie, gdy ktoś będzie się do nich zbliżał twarzą. Zazwyczaj przy takim zachowaniu u zwierząt nie pojawia się oddanie, ale pojawia się stres i związane z tym reakcje. Trzeba przyjąć do wiadomości, że psy mają inną mowę ciała niż my. Warto poznać ich zachowania, które świadczą o radości, przywiązaniu do opiekuna.

Przytulanie się psa

Przytulanie nam kojarzy się z wtuleniem w kogoś. U psów to jednak wygląda inaczej. Psy się ocierają głowa i ciałem o człowieka. To będzie właśnie oznaczać, że pies chce być blisko właściciela. Psy mogą się wtulać w nogi, wkładają głowę po pachę i zostawiają tam swój zapach. Ocieranie się bokiem ciała również będzie oznaczać miłość psa do człowieka.

Merdanie ogonem

Takie zachowanie powszechnie traktowane jest jako oznaka radosnego psa. Każdy właściciel., który wraca do domu będzie widział cieszącego się na jego widok psa i oznaką będzie bardzo często merdanie ogonem,. Trzeba jednak być świadomym, że merdanie ogonem to nie zawsze oznaka emocji pozytywnych. Znaczenie ma kierunek machania. gdy pies jest szczęśliwy macha ognem w prawą stronę. Jeśli będzie machał w lewą może to oznaczać sytuację, która jest dla niego niekomfortowa, może budzić jakieś zaniepokojenie.

przyjazny piesek

Nawiązywanie kontaktu

Jeśli pies sam przynosi zabawki i rozpoczyna interakcję, chce się bawić to niewątpliwie będzie to z jego strony oznaka miłości. Takie zachowanie bardzo często pojawia sie po długiej nieobecności przy psie. Takie oferowanie zabawek pokazuje również zaufanie po stronie psa i silną relację z opiekunem.

Wpatrywanie się w opiekuna

Wpatrywanie się w opiekuna to kolejna oznaka przywiązania do właściciela. Takie zachowanie często się pojawia właśnie w przypadku silnego przywiązania. Oczywiście psy nie lubią patrzenia prosto w oczy, natomiast jeśli sami będą obserwować swojego właściciela to jest to dla nich takie zachowanie, które jest komfortowe. Jednocześnie może ono oznaczać także zaproszenie do zabawy.