Jaka wylewka do baterii kuchennej?

Urządzenie idealnej, wymarzonej kuchni wymaga dość starannego przygotowania, a jedną z kwestii, które należy poruszyć, jest wybór wylewki, która będzie odpowiadać potrzebom domowników. Sięgając po baterię kuchenną zwykle koncentrujemy się na tym, jak wpasowuje się ona w aranżację wnętrza, zwracamy jednak uwagę także na jej funkcjonalność i wygodę. Z podobnym podejściem powinniśmy mieć do czynienia także wtedy, gdy w centrum naszego zainteresowania znajduje się wylewka.

Po pierwsze – odpowiedni kształt i wysokość

Gdybyśmy mieli wskazać te kwestie związane z wyborem wylewki, które mają dla nas fundamentalne znaczenie, z pewnością w pierwszej kolejności zwrócilibyśmy uwagę zarówno na jej wysokość, jak i na kształt. Nie mogą one przecież być niedopasowane do parametrów zlewozmywaka. W innym wypadku zarówno umycie dużego garnka, jak i napełnienie go wodą będzie trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Ogromne trudności generuje zarówno wylewka zbyt mała, jak i ta, która okazuje się zbyt duża. Przyglądając się rozwiązaniom dostępnym na rynku warto więc posiadać przygotowane wcześniej staranne wyliczenia.

Po drugie – funkcjonalność

Firmy odpowiadające za wylewki, z którymi mamy do czynienia na rynku, dążą do tego, aby były to rozwiązania faktycznie ułatwiające nie tylko samo zmywanie, ale również gotowanie. Osoby spędzające w kuchni dużo czasu nie ukrywają, że nie można nie cieszyć się z tego powodu. Na jakie funkcje wylewki warto więc zwrócić szczególną uwagę?

kobieta diagnozuje baterię kuchenną

Dziś w sprzedaży możemy natrafić na coraz więcej oryginalnych rozwiązań. Wśród nich znajduje się także wylewka dwufunkcyjna i to właśnie o niej wiele osób myśli w pierwszej kolejności. Nie może być jednak inaczej, bo mamy do czynienia z rozwiązaniem umożliwiającym regulowanie strumienia wody. Tylko pozornie jest to funkcja mało istotna. Trudno przecież nie docenić szerszego strumienia, dzięki któremu szybko i bez straty wody możemy opłukać nawet dość duży garnek. Innym ciekawym rozwiązaniem jest wylewka obrotowa, stworzona z myślą o tych osobach, które posiadają zlewozmywak składający się z dwóch komór. Można obracać ją od lewej do prawej strony, nie brakuje przy tym również modeli, które pozwalają na obrót o 260 stopni.

A co z osobami, które cenią sobie wygodę podczas pracy przy zlewozmywaku? I one mogą dziś polubić mycie naczyń, bo na liście ciekawych rozwiązań znajdują się również wylewki wyciągane. Mają duży zasięg, pozwalają więc na wykonywanie szeregu operacji także poza zlewozmywakiem. Warto wspomnieć także o wylewkach elastycznych, które można dowolnie wyginać oraz o modelach składanych, które przydają się zwłaszcza w bateriach ulokowanych pod oknem. Coraz modniejsze są także wylewki z perlatorem. Pozwalają one na napowietrzanie strumienia wody, dzięki czemu możliwe jest jej bez porównania mniejsze zużycie podczas zmywania.

Po trzecie – kolorystyka

Zdecydowana większość kupujących stawia na wylewki spójne kolorystycznie ze zlewozmywakiem oraz z całością aranżacji. Modne są jednak również rozwiązania kontrastujące, a nawet wylewki w intensywnych kolorach na wysoki połysk będące istotnym punktem wystroju kuchni.

Więcej podobnych tekstów znajdziesz na stronie sklepu internetowego z armaturą łazienkową – www.armadesi.pl.